Власта

Левица: Власта ја партизира и комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Деновиве, во јавноста излезе алармантна информација дека една од најважните државни институции за заштита на правата на граѓаните - Комисијата за спречување и заштита од дискриминација - ќе биде предизборно дополнително партизирана. Имено, за нови членови на комисијата се предлагаат:...

Левица: Без ниту еден капитален проект власта продолжува да крати од средствата за капитални инвестиции

Власта најави уште една прераспределба на буџетот, со која ќе се пренаменат средствата од буџетските корисници со намалена реализација на капитални проекти. Претходно беше извршена прераспределба на средства, кои завршија за повисоки плати на јавната администрација, повисоки пензии и...

Левица: ЕУ ја демантираше власта – проширувањето не е приоритет

Соопштение на политичката партија Левица Стратешкиот форум во Блед резултираше со противречни изјави на ЕУ бирократите по однос на проширувањето на Унијата, што одново ја потврди тезата за целосно ОТСУСТВО на кохерентна политика по однос на ова прашање. Лидерите на...

Левица: Додека власта ја сонува ЕУ, децата во градинките јадат скапано овошје?!

Соопштение на социјалниот сектор при политичката партија Левица Откако Левица преку реакција реагираше дека, додека функционерите трошат милиони буџетски средства за бадеми и лешници, децата во градинките јадат паштети, МТСП побрза да воведе кампања за здрав оброк во градинките. По неполна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img