Вардар

Бугарски здруженија со обид за окупација на македонскиот спорт

Реакција на сектор спорт при политичката партија Левица Од ФК ВАРДАР информираат дека добиле понуда од страна на бугарска фондација да го откупат клубот и истиот да стане бугарски, но од клубот е одговорено дека истиот не е на продажба! Бугарските...

Левица со поддршка за иницијативата за финансиска помош на Ф.К Вардар од град Скопје

Соопштение на Левица - град Скопје На денешната, 32ра седница на Советот на Град Скопје, советниците на Левица дадоа поддршка на Иницијативата за финансиска помош на фудбалскиот клуб ВАРДАР од страна на градот Скопје. По повод оваа точка на дневниот ред говор...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img