терористички напад

40 лица загинаа, а повеќе од 100 се повредени за време на терористичкиот напад во Крокус Сити Хол во Москва

Најмалку 5 терористи застрелаа луѓе во Крокус, специјалци пристигнаа на местото на настанот, луѓето беа евакуирани од покривот на запалената зграда. Еден од очевидците ги опишува терористите: „Најмалку 5 копилиња, брадести. Тие се однесуваа како да беа подготвени и обучени...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img