Терористички напад во Москва

Испрашување од ФСБ агент на еден од терористите во Москва (Видео)

ФСБ агент во видео интервју ги испрашува терористите за нивните планови по нападот. Терористите откриваат дека планирале да отидат во Киев. Сите терористи го спомнуваат Саифулио како координатор кој им дал инструкции и ресурси за нападот. Тие откриваат и...

Официјална Мoсквa јa обвинувa Укрaина зa терористичкиoт напад

Шефот на руската безбедност Патрушев ја обвини Украина за терористичкиот напад во регионот на Москва, отфрлајќи ја вмешаноста на ИСИС. Откако лидерот на Кремљ, Владимир Путин ги обвини „оние кои се борат против Русија во рацете на режимот во Киев“...

Левица со сочуство до жртвите на терористичкиот напад во Москва и нивните семејства

Светската и македонската јавност се згрозени од терористичкиот напад кој се случи минатата ноќ во Москва. На крајно умоболен, суров и грозоморен начин беа убивани невини луѓе од автоматско оружје во концертната сала „Крокус“. Според информациите кои се достапни засега...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img