Терористички напад

Официјална Мoсквa јa обвинувa Укрaина зa терористичкиoт напад

Шефот на руската безбедност Патрушев ја обвини Украина за терористичкиот напад во регионот на Москва, отфрлајќи ја вмешаноста на ИСИС. Откако лидерот на Кремљ, Владимир Путин ги обвини „оние кои се борат против Русија во рацете на режимот во Киев“...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img