Тамара Јованова Апасиева

Тамара Јованов: Што значи живот во продолжена сиромаштија?

Пишува: Тамара Јованов – Апасиева –  Професорка на Економскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – во Штип  Што значи живот во продолжена сиромаштија? Престанаа луѓето искрено да се дружат меѓусебно. Веќе нема слободно одење на кафе кај комшиите. Не знаеме ни дали...

Јованов: Додека претениците од СДС и ДПМНЕ украдоа по еден стан од патни трошоци, болните се лечат со СМС

Фејзбук статус на Проф. д-р Тамара Јованов Апасиева Да не заборавиме дека за овој мандат, пратениците на сдс и патриотите на батерии од дпмне, се нафатираа со по најмалку еден стан преку патни трошоци, кои сложно продолжија да ги крадат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Иран го нападна Израел, Нетанјаху избега од државата!?

Иран лансираше дронови кон Израел, објавија Израелските одбранбени сили (ИДФ), што е очекуваниот одмазднички напад за неодамнешното бомбардирање на...
- Advertisement -spot_img