Саше Јанчев

Борбата за Стумичката Котлина Продолжува во Општина Ново Село

Додека сеуште трае борбата за стопирање на отварање на рудници во Струмичката котлина, нова опасност се појави за котлината во оптшина Ново Село. Поточно, започнати се градежни активности за леарница за алуминиум која е во категорија на тешка индустрија....

Членови на Левица – Гевгелија одадоа почит на паднатите борци од НОБ

Денес, носителот на листата на пратеници од ИЕ4, Сашко Јанчев, како и кандидатката за пратеничка Александра Манасијеска Митрова и членот на Црвена Младина Мартин Илиев, одадоа почит на паднатите борци од НОБ од Гевгелија и гевгелиско. На денешен ден 26....

Јанчев: Единствена влада на национален спас може да биде онаа во која ДПМНЕ ќе зависи од Левица

Фејзбук статус на Сашко Јанчев, носител на листата за пратеници во ИЕ 4 Единствена влада на национален спас може да биде онаа во која ДПМНЕ ќе зависи од Левица. Секоја друга комбинација е влада за национално предавство која ќе го смени...

Ванковска од Прилеп: Македонија не е за продавање!

Hа денешната средба со граѓани во Прилеп. Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска ги кажа своите ставови за клучните прашања - се залага за нов устав, поништување на Договорот со Бугарија, ревидирање на Преспанскиот договор, излегување од НАТО и водење надворешна...

Јанчев: Заевизмот го спасува Груевизмот

Пишува: Саше Јанчев, советник во општина Гевгелија и член на ЦК на Левица СДС нели се "бореа" против Грујо и екипа? Нели се бореа против груевизмот? Левица знаеше дека Грујо мора да падне, а Заев не смее да дојде. Дека ако...

Јанчев: Рудник на смртта во Иловица нема да има!

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија ДУИ има апсолутна моќ во државава. Имаат контрола врз извршна власт, судство, законодавство, обвинителство и тоа го користат да ја косоваризираат македонската економија со купување капитал со црни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кина го изгради првиот нуклеарен реактор отпорен на распаѓање

За прв пат истражувачите од Универзитетот Цингхуа во Кина успешно демонстрираа реактор за нуклеарна фисија отпорен на распаѓање. Дизајнот...
- Advertisement -spot_img