Руска Федерација

Небензја: Дали ЕУ и НАТО придонесуваат за глобалниот мир?

Говорот на Постојаниот претставник на Русиjа, Василиј Небензjа на состанокот на Советот за безбедност на ОН „Мир преку дијалог: придонесот на регионалните, субрегионалните и билатералните напори за спречување конфликти и мирно решавање на споровите“ Придонесот на Европската унија за меѓународниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img