Протест против бетонизација

Да го зачуваме Лисиче со нов протест против бетонизацијата

Како што најавија на крајот од протестот минатата недела, граѓанската иницијатива „Да го зачуваме Лисиче“ ќе излезе на протест и оваа недела. Граѓаните повторно ќе протестираат бидејќи со новиот предлог ДУП на општина Аеродром планирани се поголем број на висококатници...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img