Прислушкување

Левица: Трет случај на масовно прислушкување за кој нема одговорност – демократијата се претвори во фарса

Вчера застаре еден од најскандалозните предмети, попознат како „Таргет-Тврдина", кој се однесуваше на масовното незаконско прислушување и таканаречените "бомби". Ова е директна последица на најновите измени на Кривичниот законик, кои власта ги ШВЕРЦУВАШЕ во скратена постапка, без никаква јавна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img