Претседател

Речиси 13% излезност на претседателските избори до 11 часот

Според податоците на официјалната веб-страница на Државната изборна комисија (ДИК), излезеноста на избирачките места на првиот круг од претседателските избори до 11 часот е 12,78 отсто или гласале 229 417 гласачи. Овие проценти и бројки, според податоците на ДИК, се...

Официјално: Ванковска влегува во трка за претседател

Во просториите на ДИК, овластениот претставник и раководител на Претседателскиот изборен штаб на Левица, Реџеп Исмаил, денес ја поднесе кандидатурата на претседателскиот кандидат, проф. Билјана Ванковска. Потсетуваме дека без притисоци, без партиска војска, платени списоци и празни ветувања, и покрај...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img