Пратенички листи

Левица ги поднесе пратеничките листи (Видео)

Левица ги поднесе листите за пратеници во сите шест изборни единици за претстојните парламентарни избори. Како најбрзорастечка партија во Република Македонија, и најбрзорастечко левичарско движење на континентот, Левица ќе настапи самостојно и ќе цели на двоцифрен број пратеници во Собранието на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img