Патни трошоци

Левица: Пратениците во неполн мандат извозеле над 68 милиони денари

По испратено барање за информации од јавен карактер од страна на координаторот на секторот Политички систем на политичката партија Левица, Кристијан Димков до Собранието на Република Македонија во однос на колку пари имаат пратениците земено по ставка патни трошоци,...

Додека народот преживува – пратениците украле 320 илјади евра

Додека обичниот македонски граѓанин живее во невидена сиромаштија и едвај ги задоволува основните потреби за живот, пратениците од жироката коалиција ДПМНЕ-СДС сложно, континуирано и бесрамно ги крадат граѓаните преку веќе озлогласените патни трошоци. Имено, "народните избраници“ во 2023 година...

Јованов: Додека претениците од СДС и ДПМНЕ украдоа по еден стан од патни трошоци, болните се лечат со СМС

Фејзбук статус на Проф. д-р Тамара Јованов Апасиева Да не заборавиме дека за овој мандат, пратениците на сдс и патриотите на батерии од дпмне, се нафатираа со по најмалку еден стан преку патни трошоци, кои сложно продолжија да ги крадат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кина го изгради првиот нуклеарен реактор отпорен на распаѓање

За прв пат истражувачите од Универзитетот Цингхуа во Кина успешно демонстрираа реактор за нуклеарна фисија отпорен на распаѓање. Дизајнот...
- Advertisement -spot_img