Парламентарни листи

Левица ги објави целосните листи за пратеници

Политичката партија денеска на својот фејзбук профил ги објави целосните листи со кои ќе настапи на парламентарните избори. „Левица на парламентарните избори за 2024 година ги пополни своите кандидатски листи со луѓе од народот, спремни да се спротистават на...

Објавени носителите на парламентарните листи на Левица

На социјалните мрежи се објавени неофицијалните носители на листите во шесте изборни единици од политичката партија Левица. Како што е објавено, носител во првата изборна единица носител ќе биде Димитар Апасиев, во двојка носител ќе биде портпаролот Амар Мециновиќ, во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img