Паричен додаток

Јовановска: Левица поднесе предлог-измени на два закони за подобрување на правата на лицата со попреченост (Видео)

Прес-конференција на координаторката на Сектор социјала при Левица и советничка во град Скопје, Катерина Јовановска: „Оваа владејачка гарнитура нема политичка волја ниту да ги слушне, а уште помалку да ги реши проблемите на лицата со попреченост! Левица како политичка партија секогаш ги...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img