ОЈО

Кој е Гаврил Бубевски: Дете на транзициски олигарх, мајка судика и кум на адвокатот на Заев

Гаврил Бубевски е прилично непозната личност во правничката фела, но и општо во пошироката македонска јавност, главно поради тоа што нема големо правничко искуство, а и во она кратко нема некои позначајни успеси. Знаејќи го ова се поставува прашањето...

Протест во понеделник против убиствата на Онкологија

Соопштение на организаторите на протестите против убиствата на Онкологија Ве повикуваме повторно на протест во понеделник пред Влада, каде заедно ќе го искажаме гневот и револтот против криминалот кој со години се толерирал на Клиниката за Онкологија. Протестот од Влада...

Левица: На обвинителна клупа да се најдат сите инволвирани во случајот Онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Се повторува праксата најслабите кои биле инволвирани во криминалите да бидат единствените кои понесуваат одговорност за целиот случај! Во случајот со крадењето на лекови од онкологија, деновиве е актуелно судењето на фармацевтскиот техничар во болничката...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img