Нова офанзива на Израел

Нова Офанзива на Израел, најмалку 5 жртви

Најмалку петмина Палестинци загинале во голема израелска воена операција во градот Џенин на Западниот Брег. Повеќе од 20 луѓе се повредени, од кои седум критично, соопшти палестинското министерство за здравство. Израел тврди дека операцијата, која опфаќа и воздушни напади, е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img