Нефи Усеини

Левица од Охрид: Тука Нефи го рушеше АСНОМ додека Пецаков молчи

Денес, активистите на Левица во Охрид поставија табла на нелегалниот објект на бизнисменот од ДУИ, Нефи Усеини. Оваа герила акција го симболизира МОЛКОТ на институциите на локално и централно ниво пред дивеењето на Усеини. Со уништувањето на овој културен...

Мојсоска: Трет ден како плочата од НОБ насилнички е тргната од функционерот на ДУИ, Нефи Усеини

Фејсбук статус на Генералниот секретар на Левица – Јована Мојсоска  Веќе трет ден како плочата од НОБ насилнички е тргната од функционерот на ДУИ во Охрид, Нефи Усеини. Дивоградбата се гради една година и иако има Решение за стопирање, ОЈО нема...

Нефи поддржан од Пецаков ја отстрани спомен плочата на НОБ во Охрид

Фирмата ,,Нефи Ик”, тендер партнерот на градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, пред својата дивоградба во Охрид ја искрши и отстрани спомен - плочата на Охридскиот судски процес во кој на 26 и 27 ноември 1941година, беа осудени со казна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img