Нападнат уште еден танкер во Црвеното море близу Јемен

Нападнат уште еден танкер во Црвеното море близу Јемен

Противбродска ракета за која се сомнева дека е истрелана од јеменските Хути погоди танкер кој пловеше под норвешко знаме во Црвеното море во близина на брегот на Јемен што претставува клучна бродска рута. Нападите на танкери за нафта и хемиски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img