Намалување

Левица бара намалување на платите на функционерите

Соопштение на политичката партија Левица ЛЕВИЦА ПРЕКУ АВТЕНТИЧНО ТОЛКУВАЊЕ БАРА НАМАЛУВАЊЕ НА ФУНКЦИОНЕРСКИТЕ ПЛАТИ Денес, пратениците на Левица во македонското собрание поднесоа Барање за давањеавтентично толкување до претседателот на Собранието - Талат Џафери.Со Одлуката на Уставниот суд, со која платите на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img