Мосад

Иранска револуционерна гарда со акции против тероризмот (Видео)

Ноќе, Иранската револуционерна гарда изврши групни напади со балистички ракети и беспилотни летала врз две групи цели во Ирак и Сирија. Како одговор на терористичките напади во Иран и нападите врз командантите на шиитските милиции во Ирак. Нападите на...

Се палат палестинските насадите со маслинки во деловите на окупираниот Западен Брег!

Откако израелската влада обзнани дека ќе ги објави плановите за „урбанизација“ во окупираниот дел на Западниот Брег, каде живеат Палестинци, изралеците веќе тргнаа да ги палат имотите на палестинците кои живеат и обработуваат земјиште на тие територии каде се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img