Мицкоски

Вмроовците на апарати – Мицкоски на промоција на книга за Лазар Колишевски

По повод 110 годишнината од раѓањето на Лазар Колишевски, СПМ организираше промоција на книгата „Колишевски и Македонија“, а промотори беа амбасадорот Ристо Никовски и Новица Велјановски. На промоцијата најголемо внимание привлече присуството во првиот ред Христијан Мицкоски, лидерот на ДПМНЕ, партија...

Молчењето е соучешништво за Чебрен

Постапката за потпишување на штетниот договор за Чебрен, за кој инженерската фела, со подробни анализи покажа дека е многукратно штетен за Македонија, е во завршна фаза. Дури и ставањето на менторот на оваа криминална продажба на американската „црна листа“...

Левица: Бетонско чудовиште во Гази Баба ќе градат компании блиски до Мицкоски и СДС

Прес-конференција на портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ. Раководствата и функционерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ никогаш не биле поблиски и не соработувале повеќе. Двете големи партии кохабитираат на власт. Се чини дека пред нас предстои уште едно крунисување на оваа плодна соработка...

По лидерската со Мицкоски, Ковачевски свикал итни седници на Извршниот и на Централниот одбор

Ден по лидерската средба премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, за утре попладне свикал итни седници на Извршниот и на Централниот одбор на партијата. Се очекува највисоките партиски тела во СДСМ да дискутираат и да одлучат како ќе ги ...

Мицкоски: Прифаќаме уставни измени!

При денешната посета на општина Кочани претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што од СДСМ велат дека прифатил уставни измени истакна дека ВМРО-ДПМНЕ прифаќа уставните амандмани да бидат ефективни и дел од...

Левица: Широката влада на Заев ја реализира Мицкоски

Соопштение на политичката партија Левица Вчерашната лидерска средба уште еднаш потврди дека ниту едно национално предавство не може да се оствари без активно учество на ВМРО-ДПМНЕ. Идејата за широка влада, која ја понуди Мицкоски, е идеја на поранешниот премиер...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img