Криза во Франција

Левица со македонски нацрт-предлог за решавање на кризата во Франција

Соопштение на политичката партија Левица Левица со загриженост ги следи настаните изминативе денови во Франција и изразуваме жалење за насилствата и негативните последици што ги имаат врз сигурноста и стабилноста на државата и народот. Следствено, ја истакнуваме потребата за мирен...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Иран го нападна Израел, Нетанјаху избега од државата!?

Иран лансираше дронови кон Израел, објавија Израелските одбранбени сили (ИДФ), што е очекуваниот одмазднички напад за неодамнешното бомбардирање на...
- Advertisement -spot_img