Концерт во КИЦ

Sounding Worlds: концерт на Стефан Кристоф во КИЦ

Sounding Worlds е проект/изведба за пијано и звучни пејзажи предводени од музичарот и активист Стефан Кристоф. Во оваа изведба во живо на проектот Sounding Worlds ќе ја слушнете акустиката на внатрешниот градски транзит, тоновите на метрото во Монтреал, до...

Концерт на камерниот состав „ПЕЈИЌ” во КИЦ

На концертот на камерниот состав „ПЕЈИЌ” Ќе можете да чуете дела од : Бах, Бургмилер, Гранадос, Де Фаља- Лорка, Бизе, Гонзалез, Белафронте и Богдан ПејиќИзведуваат :Теодора Пејиќ - мецосопранБогдан Пејиќ - гитараБожидар Пејиќ - виолончелоКонцертот ќе се одржи на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски...
- Advertisement -spot_img