Изреаел

Израелските војници убија тројца Палестинци на Западниот Брег

Според информациите од локални извори, израелските војници влегле во Џенин со десетици оклопни воени возила. За време на рацијата на некои куќи биле распоредени и израелски снајперисти. Како реакција на рацијата, дошло до судири меѓу палестинските жители и израелските војници. Израелските сили...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img