Ивајло Мирчев

Бугарија урива споменик посветен на Црвената армија

Властите во Софија почнаа да го отстрануваат Споменикот на советската армија во Софија, поттикнат од антируската хистерија што владее во ЕУ од почетокот на војната во Украина. Во вторникот работниците почнаа да користат кран за демонтирање на 37 метри...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img