Игор Димески Левица

Димески: Единствено Левица нуди соживот помеѓу македонците и албанците

Денеска ја имаме честа да разговараме со Игор Димески, советник во општина Центар од редовите на политичката партија Левица, координатор на секторот Енергетика при политичката партија Левица и носител на партеничка листа во Изборна Единица 6 на политичката партија...

Димески: Што ги мотивираше ДПМНЕ досега да ја напаѓаат Левица?

Фејзбук статус на Игор Димески, носител на листата за пратеници во ИЕ 6 на политичката партија Левица Од Вмро Дпмне ќе ги запреле сите напади кон Левица во интерес на националното единство?!? Логички се поставуваат прашањата: А што ги мотивираше до сега...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Социолошка анализа на „Нација во подем: Приказна за економското чудо на Израел“

Пишува: Кристијан Димков „Нација во подем Приказна за економското чудо на Израел“ е книга на Ден Сенор и Сол Сингер напишана...
- Advertisement -spot_img