Груевизам

Јанчев: Заевизмот го спасува Груевизмот

Пишува: Саше Јанчев, советник во општина Гевгелија и член на ЦК на Левица СДС нели се "бореа" против Грујо и екипа? Нели се бореа против груевизмот? Левица знаеше дека Грујо мора да падне, а Заев не смее да дојде. Дека ако...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кина го изгради првиот нуклеарен реактор отпорен на распаѓање

За прв пат истражувачите од Универзитетот Цингхуа во Кина успешно демонстрираа реактор за нуклеарна фисија отпорен на распаѓање. Дизајнот...
- Advertisement -spot_img