Говор на Гадафи

Последниот говор на Муамер ел Гадафи – основачот и лидер на Социјалистичката Народна Либиска Арапска Џамахирија

„Во име на Алах, севишниот и милостив… Четириесет години дадов сѐ од себе за на народот да му обезбедам место за живеење, болници, школи и храна. Дури и во Бенгази, од пустина направив плодно земјиште. Одолеав на нападите на каубоецот Роналд...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img