Фон дер Лајен

Фон дер Лајен бара од Финска да ја подготви ЕУ за војна

Европската комисија во средата побара од поранешниот претседател на Финска да подготви извештај за тоа како да се зајакне цивилната и одбранбената подготвеност на Европа. „Знаеме дека амбициите на Путин не завршуваат во Украина“, рече претседателката на Комисијата Урсула...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img