Еврозона

Еврозоната официјално влезе во рецесија – Два последователни квартали со негативен раст

БДП низ еврозоната се намали за 0,1 отсто во првиот квартал од оваа година. По Германија и еврозоната влезе во рецесија покажуваат новите податоци, пренесува британски Гардијан. БДП низ еврозоната се намали за 0,1 отсто во првиот квартал од оваа година....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img