Државен удар

Државен удар во Габон – уште еден „шамар“ за Франција и Западот

Група високи офицери на армијата на Габон рано утринава се појавија на националната телевизија, каде што рекоа дека ја презеле власта откако изборното тело на земјата објави дека претседателот Али Бонго добил трет мандат. Полицајците за телевизискиот канал Габон...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img