Долг на САД

Долгот на САД го надмина историскиот максимум

Американскиот национален долг достигна рекордни 32 трилиони долари за прв пат оваа недела, покажаа податоците објавени од Министерството за финансии во петокот. Пресвртницата беше постигната помалку од две недели откако претседателот Џо Бајден го потпиша законот со кој се суспендира...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img