Дарко Ристовски

Ристовски: Работникот во секое општество треба да биде центар на развојот на економијата и прогресот

Денеска разговараме со координаторот на секторот ИТ и администрација и кандидат за пратеник во ИЕ 1 при политичката партија Левица, Дарко Ристовски, на тема партизираната јавна администрација, правата на работниците и бетонизирањето на општина Карпош Како Левица планира да се...

Левица од Скопје: Потребен е мораториум за национални предавства, а не за меѓупартиски препукувања

Синоќа во Скопје Левица го одржа завршниот народен собир за првиот круг Претседателски избори 2024 во другарска и борбена атмосфера. Проф. д-р Билјана Ванковска ги поздрави присутните гости, ги сумираше импресиите од првиот круг и ги постави рамките на...

Ванковска, Ристовски и Јовановска од Карпош: Ако сакаме достоинство овие избори немаме право на грешка

Кандидатката за претседател на Левица, професорката Билјана Ванковска и кандидатите за пратеници од ИЕ1 Дарко Ристовски и Катерина Јовановска, денес одражаа средба со граѓани во Карпош. На средбата беа презентирани делови од програмата на Ванковска за претстојните избори, и народот...

Ристовски: Да ги разобличиме манипулациите на Јакимовски

Фејзбук статус на Дарко Ристовски кандидат за градоначалник на општина Карпош и координатор на ИТ секторот при политичката патија Левица Здраво Карпошани, Ред е да ги разобличиме манипулациите од ова сооштение подолу, пасус по пасус, да посочиме како треба да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img