Бранители

Мустафаоглу: Левица во ниту еден момент не ги заборава бранителите и нивните семејства

Фејзбук статус на Дарја Мустафаоглу, советника во општина Ѓорче Петров и кандидат за пратеник во Изборна Единица 2 од редовите на политичката партија Левица Има партии и функционери кои опстојуваат и се сместуваат на кожни фотелји со глумење грижа за...

ДПМНЕ повторно ги извиси бранителите

Откако ДПМНЕ ги повлече амандманите на Законот за вработени во одбрана, ДУИ го блокира Законот за бранители со 10 000 амандмани Пратениците Бране ПЕТРУШЕВСКИ и Драган КОВАЧКИ се закануваа дека нема да го повлечат блокирањето на Законот за вработените во...

На предлог на Левица бранителите од Ѓорче Петров и нивните семејства ќе добијат низа поволности

Соопштение на ЛО Ѓорче Петров при политичката партија Левица Откако на 29-тата седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, советниците од ДПМНЕ Иницијативата на Левица ја претставија како своја, но прифатија минимално исполнување на барањата/идеите во истата, советниците од Левица...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img