Божидар Пејиќ

Концерт на камерниот состав „ПЕЈИЌ” во КИЦ

На концертот на камерниот состав „ПЕЈИЌ” Ќе можете да чуете дела од : Бах, Бургмилер, Гранадос, Де Фаља- Лорка, Бизе, Гонзалез, Белафронте и Богдан ПејиќИзведуваат :Теодора Пејиќ - мецосопранБогдан Пејиќ - гитараБожидар Пејиќ - виолончелоКонцертот ќе се одржи на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img