Бисера Костадиновска – Стојчевска

Левица: За Костадиновска, Конески и Матевски се „занемарен факт“

Реакција на сектор култура при политичката партија Левица Деновиве на официјалната веб страница на Струшките вечери на поезијата до имињата на македонските лауреати, венценосците Блаже Конески и Матеја Матевски, како и бројни поети, добитници на наградата „Браќа Миладиновци“ името на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img