Белорусија

Крајевски: Зошто на спортистите од Израел им е дозволено да се натпреваруваат?

Фејзбук статус на Јован Крајевски, член на президиумот на Левица На спортистите од Русија и Белорусија веќе подолго време им се попречува нормално да учествуваат во спортот. Некаде им е забрането да се натпреваруваат под своето знаме, а некаде и...

Апсурдно! Зеленски го потпиша законот за забрана за увоз на книги од Русија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска потпиша закон со кој се забранува комерцијален увоз на книги од Русија, дел од серијата чекори насочени кон намалување на обемот на културните врски меѓу двете земји по избивање на војната во Украина. – Верувам...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Иран го нападна Израел, Нетанјаху избега од државата!?

Иран лансираше дронови кон Израел, објавија Израелските одбранбени сили (ИДФ), што е очекуваниот одмазднички напад за неодамнешното бомбардирање на...
- Advertisement -spot_img