Арачиново

Национализација – единствено решение за воспоставување ред во електродистибутивната мрежа

Реакција на секторот политичка економија при политичката партија Левица Веќе неколку месеци трае конфликтот помеѓу жителите на кумановско Слупчане и екипите на ЕВН, каде што жителите не дозволуваат екипите на ЕВН да ги извршуваат своите работни активности. Имено, жителите на ова...

Левица: Директорот Дритон Небиу со бесрамно непочитување на уставот

Реакција на политичката партија Левица Во петокот, на 14-ти јули, директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, кадар од редовите на Алијансата на Албанците - Дритон Небиу, на својот фејсбук профил се пофали дека го прекршил членот 19 од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ванковска од Аеродром: ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со...
- Advertisement -spot_img