Американска војска

САД ја повлекува својата војска од Нигер

Соединетите Држави ќе ги повлечат своите војници од Нигер, изјави неименуван извор за Њујорк Тајмс, додавајќи дека е постигнат договор меѓу американскиот заменик државен секретар Курт Кембел и раководството на Нигер. Околу 1.000 американски војници се во Нигер, каде што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Социолошка анализа на „Нација во подем: Приказна за економското чудо на Израел“

Пишува: Кристијан Димков „Нација во подем Приказна за економското чудо на Израел“ е книга на Ден Сенор и Сол Сингер напишана...
- Advertisement -spot_img