Али Ахмети

Советот на Европа бара повторно отварање на Хашките случаи – услов за влез на Левица во идна влада

Иако ДПМНЕ и СДС во 2002 година, па повторно во 2011 година ги амнестираа воените злосторници на УЧК, истовремено коалицирајќи со нив - сепак Советот на Европа бара повторно отворање на т.н. ХАШКИ случаи: Водството на ОНА, Малтретираните мавровски...

Ванковска: ДУИ ја гледаат Македонија како воен плен

Пишува: Проф. д-р Билјана Ванковска Среќавам во квечерина пријател кој нервозно се шета покрај својот дом, па застанавме на краток муабет. Ми вели дека е толку вознемирен што морал да излезе на воздух. Во прв миг не сфатив на што...

Дрин излезе од Зајас ама Зајас не од него

Пишува: Фросина ФАКОВА-СЕРАФИНОВИЌ Внукот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмеди, кој се прослави кога за без пари стана косопственик на трговскиот центар Соравија, вчера полицијата го фати со полн ѓепек пиротехнички средства. Од МВР кажаа дека синоќа на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Во НАТО – по секоја цена?

Пишува: Претседателскиот кандидат на политичката партија Левица, Проф. д-р Билјана Ванковска Немав...
- Advertisement -spot_img