Џенин

Нова Офанзива на Израел, најмалку 5 жртви

Најмалку петмина Палестинци загинале во голема израелска воена операција во градот Џенин на Западниот Брег. Повеќе од 20 луѓе се повредени, од кои седум критично, соопшти палестинското министерство за здравство. Израел тврди дека операцијата, која опфаќа и воздушни напади, е...

Палестинска тинејџерка почина од повредите од израелски оган во Џенин, бројот на загинати се искачи на седум

Тинејџерка од Палестина денес им подлегна на повредите како последица од нападот на израелската армија во градот Џенин на Западниот Брег, со што бројот на загинати се искачи на седум, соопшти палестинското Министерство за здравство, јавува Анадолу. Во соопштението на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Стјепан Стево Филиповиќ, народен херој: Со кренати раце му пркоси на злото!

„Партизанскиот комесар, работникот Стево Филиповиќ, загина храбро извикувајќи за слобода. Документот за неговото погубување ги надминува сите слики со...
- Advertisement -spot_img