Џафери

Левица треба да плати над 9 илјади евра за кршењето на 2 монитора во собрание

Над 9 илјади евра е штетата која ја направиле Левица во законодавниот дом на пленарната седница на која се дискутираше за деловникот покажале проценките од направеното вештачење на крим техниката на МВР, собраниската комисија, осигурителната компанија и бирото за...

Апасиев за А1он: Терористот треба да сфати дека нема веќе играчки со Левица

Интервју на претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев за порталот а1 On Со сељаците треба сељачки, со силеџиите силеџиски, со дивјаците дивјачки. Нашето беше варварство, во споредба со нивното дивеење. Ниту една техника не е повредна од уставното право...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Во НАТО – по секоја цена?

Пишува: Претседателскиот кандидат на политичката партија Левица, Проф. д-р Билјана Ванковска Немав...
- Advertisement -spot_img