Јулијана Штрковска - Колариќ

Даночни раеви за екстра профитирање на богатите

Пишува: Јулијана Штрковска - Колариќ, координатор на сектор финансии при политичката партија Левица Европските министри за финансии ја ажурираа листата на даночни раеви на ЕУ. На црната листа ги додадоа Антигва и Барбуда, Белизе и Сејшели, а ги отстранија Костарика,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Билјана Ванковска

Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на политичката партија Левица Вечерва, во одлична атмосфера, во присуство на претседателот на Левица...
- Advertisement -spot_img