Јованка Тренчевска

Левица: Со шверцерски измени се кратат надоместоци од децата со Даунов синдром

Соопштение на политичката партија Левица Неколку родители обелоденија дека нивните деца со Даунов синдром нема повеќе да земаат паричен додаток, откако новоформираната Служба за функционална проценка не можела да го утврди степенот на попреченост?! Левица претходно алармираше дека измените на Законот...

Пензионерите револтирани – За да се преживее, пензиите во Македонија треба за се зголемат за 40%

Многу реакции пристигнуваат од пензионерите од повеќе градови низ земјава, а дел од нив се и штипските пензионери, по најавата на Министерката за труд и социјала Јованка Тренчевска дека од септември пензиите ќе се покачат за  околу 6%. Според...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Левица: Економски прогрес од НАТО нема, но бомби на Криволак има

До нас стигнаа пријави од загрижени граѓани кои се жалат на непријатни звуци и глетки во околината на Неготино. Непријатните...
- Advertisement -spot_img