Јована мојсоска

Мојсоска од Крушево: Апел до сите пратеници да се откажат од патните трошоци по примерот на Левица

Носителот на ИЕ5 и Генерален секретар на Левица, Јована Мојсоска, при отворањето канцеларијата на Левица во Крушево порача: ,,Нашата кампања на овој револуционерен ден ја заокружуваме тука во револуционерно Крушево. На изборите на 8 мај очекуваме поголема излезност. Очекуваме да...

Мојсоска: Трет ден како плочата од НОБ насилнички е тргната од функционерот на ДУИ, Нефи Усеини

Фејсбук статус на Генералниот секретар на Левица – Јована Мојсоска  Веќе трет ден како плочата од НОБ насилнички е тргната од функционерот на ДУИ во Охрид, Нефи Усеини. Дивоградбата се гради една година и иако има Решение за стопирање, ОЈО нема...

Мојсоска: Сменивме име за партиските неписмени насилници од ДУИ да ни го чуваат небото

Фејзбук статус на генералниот секретар на политичката партија Левица Денешната седница на Владата е олицетворение на диктатурата со која владеат СДС и ДУИ бескруполозно. Да сумираме: Владата бесрамно ја искористи катастрофата без преседан во воздушниот сообраќај, за да го разреши директорот Љубе...

Левица го одржа вториот пленум

На 2 декември, Левица го одржа Вториот редовен Пленум на партијата. Делегатите на Пленумот ги усвоија Статутарните одлуки, а на оваа сесија на Централниот комитет беше реизбран досегашниот состав на Президиумот. Президиумот на Левица, едногласно го реизбра проф. д-р Димитар Апасиев,...

Мојсоска: Ниту една окупација не е возможна без помошта на локалните колаборатори!

Пишува: Јована Мојсоска, Генерален Секретар на политичката партија Левица Ниту една окупација не е возможна без помошта на локалните КОЛАБОРАТОРИ, чии злосторства врз сопствениот народ впрочем биле и најбрутални. ,,Михајловистичките контрачети на ВМРО во Вардарска Македонија биле паравоени единици креирани со...

Мојсоска: Измените на Кривичниот Законик: Колективна амнестија со европско знаменце

Пишува: Јована Мојсоска, Генерален Секретар на политичката партија Левица КОЛЕКТИВНА АМНЕСТИЈА... Шизофренијата на владеењето на СДС-ДУИ е кога во ек на кампања „Ние сме Европа", истите предлагаат измени на Кривичен законик со кој се намалуваат казните извршени од страна на...

Мојсоска: Колку вреди животот на непривилегираната жена!

Пишува Јована Мојсоска – Генерален секретар и член на Президиумот на Левица Вчера убиецот Дејан Јовановски свирепо уби две жени. Убиството следеше после 10 години тортура и малтретирање врз двете жени, како и непостапување и толерирање од правосудните органи. Убиецот имал...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Протест на вработените во кумановска детска градинка поради недобиена плата

И покрај напорите не успеавме да добиеме објаснување од раководството на установата, ниту од Општина Куманово во што е...
- Advertisement -spot_img