Ѓорче Петров

Мустафаоглу: „Искусните политичари“ континуирано ги потценуваат младите

Говор на Дарја Мустафаоглу – Советничка во општина Ѓорче Петров и кандидат за пратеник во изборна единица 2 од Левица Можеби сега, ме гледаат млада, си велат неискусна… Што знае за животот девојчево, па уште во партија и политички води...

Мустафаоглу: (З)градоначалникот Стојковски ја потврди коалицијата СДС-ДПМНЕ

Фејзбук статус на советничката во Ѓорче Петров од редовите на политичката партија Левица, Дарја Мустафаоглу 1. На која широка коалиција алудирате (з)градоначалнику? Оваа која ја потврди пратеничево Бојан? Екс-градоначалникот од СДС ‘ги постави темелите’ на ДУП-ов, ДПМНЕ брзински го ‘дотера’...

Стојковски и ДПМНЕ се впуштија во косоваризација на Ѓорче Петров

Откако советниците од ДПМНЕ во Советот на општина Ѓорче Петров, со претходен амин од министрите на СДСМ, го изгласаа криминалниот ДУП С3 16, веднаш се пристапи кон косоваризација на општина Ѓорче Петров. ДУП-от СЗ 16 шверцерски, на вонредна седница се...

Мустафаоглу: Со сите сили ќе го спречиме овој катастрофален ДУП

Прес конференција на Дарја Мустафаоглу, советничка од редовите на политичката партија Левица во општина Ѓорче Петров Оваа пресконференција ја свикавме со цел да ја прикажеме реалната слика за ДУПот кој го актуализираше Левица. Односно за ДУПот градска четврт СЗ 16...

240 милиони профит за бетон, загаден воздух и руиниран водоснабдителен систем

Во сабота, (17.02.2024) на вонредна седница, советниците од ДПМНЕ во Советот на Општина Ѓорче Петров изгласаа катастрофален ДУП за градска четврт С3 16. Со овој ДУП ќе се дозволи изградба на: -21 кат (1 објект), -18 ката (1 објект), -16 ката (4 објекти), -14...

Дарја Мустафаоглу обелоденува урбанистички геноцид во Ѓорче Петров

Советничката во Ѓорче Петров од редовите на политичката партија Левица, Дарја Мустафаоглу денеска обелодени низа случувања во врска со многу коруптивен и сомнителен ДУП, донесен на итна седница од страна на советниците на ДПМНЕ во општината. Имено советничката во 11...

Советниците од ДПМНЕ гласаа против амандманот на Левица за пренасочување на средствата предвидени за луксузирање во спортски и детски игралишта

На денешната седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, советничката група од Левица предложи средствата од Буџетот предвидени за советниците за: патни трошоци, репрезентација, телефон и телефакс – ДА СЕ ПРЕНАМЕНАТ ЗА СПОРТСКИ И ДЕТСКИ ИГРАЛИШТА во општината. За жал,...

Левица со видео докази за екоцид во Ѓорче Петров

Погледнете како Градоначалникот Стојкоски, во соработка со неговиот пријател и вработен во Општината, за бизнис интереси - го загрозуваат животот и здравјето на жителите и животната средина! - Се вели во соопштението на Левица - Ѓорче Петров

Интервју со Мустафаоглу: Феминизмот се развива во многу погрешна насока

Ја имавме честа и привилегијата младата правничка, стравот и трепетот во советот на општина Ѓорче Петров, Дарја Мустафаоглу да одвои дел од својот многу зафатен распоред за да поразговараме на тема кои се предизвиците за поголема активна вклученост...

На предлог на Левица бранителите од Ѓорче Петров и нивните семејства ќе добијат низа поволности

Соопштение на ЛО Ѓорче Петров при политичката партија Левица Откако на 29-тата седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, советниците од ДПМНЕ Иницијативата на Левица ја претставија како своја, но прифатија минимално исполнување на барањата/идеите во истата, советниците од Левица...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мециновиќ: Констатации како советник во Град Скопје за ситуацијата во градот

Пишува: Портпаролот на Левица и ново избран пратеник во собранието на Република Македонија од редовите на политичката партија Левица,...
- Advertisement -spot_img